Odkryj żyrafę, najwyższe pluszowe zwierzę na świecie

Niemowlę, podobnie jak dziecko, stale potrzebuje miłości i zapewnienia. Ten dowód uwagi naprawdę pomaga mu rosnąć i rozwijać się. Najczęściej potrzeba ta staje się bardzo restrykcyjna, jeśli chodzi o jego sen. I tu z pomocą przychodzi pluszowa zabawka. Niemowlęta znajdują uspokajającą pozycję, owijając się wokół przytulanki i przytulając ją. Przytulanka jest nie tylko punktem odniesienia, ale także towarzyszem dla malucha. Ta zabawka jest integralną częścią wystroju sypialni dziecka. Jej miękkość przytłacza przestrzeń!

Czy wiesz, że żyrafa jest najwyższym zwierzęciem na ziemi? Jej znakiem rozpoznawczym są cętki na sierści. Obecnie
gatunek ten jest ponownie
na skraju wyginięcia z powodu ludzkości i jej cywilizacji. Nie występuje już nawet w regionie Sahary. W międzyczasie, aby zaprosić
go do swojego domu, wybierz
pluszaka giraffe.
W ten sposób Twoje ukochane dziecko zabierze Cię w cudowne historie z sawanny i dżungli. Pomogą one pobudzić jego wyobraźnię. Powiększ szczegóły!

Kilka rzeczy, które warto wiedzieć o żyrafie

Żyrafa jest królewskim i kultowym zwierzęciem afrykańskiej sawanny.
Można ją znaleźć od Czadu po Republikę Południowej Afryki. Jednak stada żyraf występują głównie w Nigrze, Botswanie, Tanzanii i Kenii. Do dziś żyrafa jest najwyższym ssakiem na naszej planecie. Jest to niezwykle charyzmatyczne zwierzę dzięki cętkowanej sierści, długiej szyi i długim nogom. Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody (IUCN) uważa ją za „wrażliwą”. Rzeczywiście, 40% jego populacji zniknęło całkowicie w latach 1985-2015.

Specyfika żyrafy

Przed
zakupem gigantycznej
pluszowej żyrafy
, oto wszystko, co musisz wiedzieć o tym zwierzęciu: żyrafa jest ssakiem kopytnym, który ma pięty na stopach. Jej średnia waga wynosi jedną tonę dla samca i 600 kg dla samicy. Osiąga wysokość do 5,80 metra. Samice są zazwyczaj o 1 metr niższe od samców. Żyrafa jest szczególnie rozpoznawalna dzięki czerwonym plamom na białym tle. Plamy te służą do ukrywania się. Nadano jej łacińską nazwę „camelopardalis”, co oznacza wielbłąd-lopard. Żyrafa ma również niewielki ogon, który mierzy od 70 do 100 cm.

Jest to
jedyne zwierzę, które rodzi się z dwoma małymi rogami pokrytymi skórą. Są one bardziej zwarte i bardziej rozwinięte u samców. Ogólnie rzecz biorąc, są one równoległe lub ustawione pod niewielkim kątem na zewnątrz. Z wiekiem stają się skostniałe i łączą się z czaszką w wieku około 7 lat u samic i 4 lat u samców. Rogi zaczynają się prostować zaledwie kilka dni po urodzeniu.

Żyrafa nie kłusuje, chodzi w amble i galopie. Innymi słowy, porusza zarówno przednimi, jak i tylnymi nogami do przodu po tej samej stronie. Przeciętnie biegnie z prędkością 15 km/h, a w szczytowych momentach nawet 55 km/h. Jego długa szyja działa jak przeciwwaga, aby zrównoważyć ciało podczas ruchu, ale to nie wszystko! Jest również szczególnie przydatna do łapania liści na drzewach, na których żeruje. Jest ona jednak zbyt krótka, aby umożliwić temu chudemu zwierzęciu picie wody. Musi zgiąć lub rozłożyć nogi, aby dotknąć pyskiem ziemi. Na szczęście żyrafa nie musi pić codziennie, ponieważ gasi pragnienie połykanymi roślinami. Szyja jest również wykorzystywana do wysoce zrytualizowanego rytuału. W rzeczywistości żyrafy obracają szyją, aby zmierzyć się i ustalić swoją pozycję. Dzięki
tym informacjom będziesz wiedział, jak wyjaśnić dziecku, dlaczego jego
duża żyrafa
pluszowa

ma długą szyję.

Jej ciało i dieta.

To zwierzę jest roślinożernym przeżuwaczem. Żywi się głównie liśćmi drzew, zwłaszcza akacji, combretum i commiphora. Często żyrafa spożywa kwiaty, strąki lub owoce. Żyrafy mają tendencję do zwracania pokarmu w celu przeżucia go po raz drugi. Żyrafy często ssą i żują kości, aby uzyskać dodatkowy fosfor i wapń (szczególnie w okresach suszy). Wchłaniają również minerały z gleby. Żyrafa ma 4-komorowy żołądek. Jedną trzecią czasu spędza na przeżuwaniu. Pierwsze 3 i ostatnie 3 godziny dnia są głównie poświęcone na karmienie. Ciepłe godziny i noc są przeznaczone na odpoczynek i przeżuwanie. Należy pamiętać, że samiec spędza około 43% dnia na poszukiwaniu pożywienia, podczas gdy samica spędza około 72%.

Serce żyrafy jest wyjątkowo większe niż u innych zwierząt. Waży prawie 14 kg, czyli prawie 2% masy ciała żyrafy. U ludzi i innych ssaków serce stanowi zaledwie 0,5% masy ciała zwierzęcia. Żyrafa jest tak duża, że jej układ krwionośny jest wyposażony w kilka „akcesoriów” do kontrolowania przepływu krwi i ciśnienia. Zapobiega to uszkodzeniom ciała, a zwłaszcza mózgu. Te „akcesoria” obejmują urządzenie oparte na mózgu i 2 zestawy „zaworów” (1 zestaw na tętnicy szyjnej do mózgu i 1 na tętnicy między mózgiem a sercem). Tempo oddychania żyrafy jest 1,5 razy szybsze niż u ludzi. Jej tchawica jest o 2 metry dłuższa, a jej średnica wynosi około 5 cm. Co więcej, skóra i mięśnie nóg działają jak pończochy uciskowe.

Rozmnażanie i dziecko

Żyrafa osiąga dojrzałość płciową w wieku od 3 do 4 lat w przypadku samic i od 4 do 5 lat w przypadku samców. Samica jest płodna do prawie 20 roku życia i w tym momencie jest gotowa do zapłodnienia co 15 dni. Jeśli chodzi o samce, analizują one mocz samic, aby określić ich receptywność seksualną. Tylko dominujący samiec, któremu udało się wyeliminować innych, może z powodzeniem zapłodnić samicę. Pomiędzy porodami jest około 20-30 miesięcy przerwy. W ciągu swojego życia żyrafa może urodzić około dziesięciu żyraf.

Po okresie ciąży trwającym 15 miesięcy, żyrafa spada 2,5 metra z łona matki, gdy ta rodzi na stojąco. Rodzi się ważąc od 40 do 80 kg i mając co najmniej 1 m70 wzrostu. Dziecko ma tylko godzinę, aby zacząć ssać matkę, w przeciwnym razie zostaje porzucone. Będzie żyło z matką przez około 2 lata. Rośnie około 3 cm dziennie. Zostaje odstawione od piersi w wieku około 12-14 miesięcy. Żyrafa ma 4 strzyki pachwinowe.

Należy zauważyć,
że oczekiwana długość życia żyrafy w niewoli wynosi ponad 36 lat. Na wolności może żyć do 25 lat. Wiele osób uważa, że żyrafa jest niema. Jest to oczywista nieprawda! Żyrafa wydaje pomruki, które są niezauważalne dla ludzi, ale mogą być słyszane z bardzo daleka przez inne żyrafy. Żyrafa jest również jedynym ssakiem na ziemi, który nie ziewa. Żyrafa śpi nie dłużej niż 2 godziny dziennie. Jej przednie nogi są dłuższe niż tylne. To
wszystkie informacje, które Twoje dziecko pokocha, gdy zdecydujesz się podarować mu
pluszową
żyrafę
xxl
.

Wszystko o pluszakach żyrafach

Zabawka pluszowa żyrafa

będzie najlepszym towarzyszem Twojego ukochanego dziecka. Jest to również bezpieczny i skuteczny sposób na nauczenie dziecka o tej endemicznej i wyjątkowej rasie. Zabawka będzie towarzyszyć dziecku w jego codziennym życiu. Ściskając i przytulając pluszową żyrafę, nigdy nie zabraknie mu miłości i komfortu.

<span is=”qowt-word

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *